Jak pozbyć się gołębi?

Problem z ptakami jest ogólnie powszechny szczególnie w okresie letnim. W tym czasie dużo osób pragnie odpocząć w miejscu publicznym co może być problemem.

Jak chronić się przed ptakami?

Gołębie, jaskółki i wróble to jedne z najczęstszych problemów spotykanych w sektorze użyteczności publicznej.  Jednak coraz częściej problem ptaków pojawia się również w prywatnych firmach (stoczniach, stolarniach, magazynach). Gołębie siadają na dachy, parapety, gzymsy i inne dogodne miejsca i zakaża poszczególne tereny nie podawane zabiegowi odstraszania ptaków.

Problem ptaków w Polsce.

Warszawa, Toruń, Kraków, Olsztyn to tylko nieliczne duże aglomeracje, które mają problem z ogromną ilością ptaków: w szczególności gołębi. Problem ten narasta podczas okresu rozrodczego tych gatunków. Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie odpowiednich środków do odstraszania i zabezpieczania budynków oraz placów przed występowaniem tych latających szkodników.

Jak wyeliminować problem ptaków?

Polskie prawo dokładnie określa kwestie związane z problemem gołębi, jaskółek, czy wróbli w kraju. Ich zwiększona liczba może zmusić odpowiednie organy do podjęcia stosownych kroków i skierowanie się do specjalistycznych firm zajmujących się tego rodzaju problemami.

Metody ochrony przed ptakami:

  • plastikowe kolce na gołębie - mocne i odporne na działanie UV, bezpieczne dla ptaków
  • siatka na wróble i gołębie
  • chwytacze na gołębie
  • półki do zbierania odchodów jaskółek, do zawieszania pod gniazdem
  • plastikowe elementy odstraszające

 

gołębie wróble jaskółki wyłapywanie ptaków zabezpieczanie przed ptakami ochrona przed ptakami kolce na gołębie ultradzwięki ochrona przed ptakami sektor użyteczności publicznej

Ukrytek Muretański - pospolity szkodnik ziaren zbóż

Ukrytek mauretański ma od 6 do 11 milimetrów długości. Za równo larwy jak i chrząszcze ukrytka mauretańskiego żywią się ziarnami zbóż i powstającymi z nich produktami, suszonymi warzywami, owocami i orzechami. Więcej »

Sprzątanie po zgonie

W trakcie rozkładu ciała zmarłego wytwarza się wiele niebezpiecznych dla człowieka związków chemicznych (jad trupi) oraz bardzo nieprzyjemny zapach. Więcej »

Mącznik młynarek

Po około dwóch tygodniach od kopulacji samica młynarka zaczyna składać jaja. W przeciągu całego życie jest w stanie złożyć ich nawet 500. Larwy początkowo mierzą od 2 do 3 mm. Podczas okresu larwalnego (około 12- 18 miesięcy) linieją one nawet 15 razy. Więcej »

Rybik cukrowy, srebrzyk, (Lepisma saccharina)

Więcej »

Sektor spożywczo-przemysłowy

Sektor spożywczy jest branżą szczególnie narażoną na obecność szkodników. Gryzonie, insekty, a nawet ptaki znajdują w zakładach przetwórstwa spożywczego wszystko co jest im do życia potrzebne tj. wodę, pożywienie i schronienie. Zadaniem firm DDD jest zapobieganie, do tego stopnia w jakim jest to wykonalne, dostępu szkodników na teren zakładu. Warunkiem wstępnym dla procedur HACCP jest zwalczanie szkodników wg Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) dla branży spożywczej.

Więcej »

Sektor rolniczy

Zabiegi DDD są bardzo istotne dla rolnictwa. Regularnie wykonywane zabiegi dezynfekcji w pomieszczeniach inwentarskich jak np. kurniki czy chlewnie mają pozytywny wpływ na wynik finalny chowu. Równie istotna dla takich miejsc jest odpowiednia deratyzacja. Dzięki odpowiednim zabiegom DDD zwiększa się przyrost masy zwierząt, zmniejsza się zachorowalność.

Więcej »

Sektor klienta indywidualnego

Bardzo obszerną grupę naszych klientów stanowią klienci indywidualni. Specjalnie dla Państwa przeprowadzamy zabiegi odkomarzania w ogrodach, na działkach wypoczynkowych, polach namiotowych. Dużym zagrożeniem dla osób uczulonych na jad są m.in. szerszenie i osy. Zajmujemy się usuwaniem gniazd tych owadów. Jeśli dotyczy Państwa któryś z powyższych problemów zapraszamy do kontaktu, na pewno pozbędziemy się go raz na zawsze!

Więcej »

Sektor użyteczności publicznej

Miejsca użyteczności publicznej jak przychodnie, hotele, przedszkola, restauracje są miejscami, w których większą uwagę należy poświęcić dezynfekcji głównie ze względu na liczbę osób tam przebywających. Dbając o dobro tych osób należy regularnie wykonywać odkażanie, szczególnie toalet, kuchni. Dodatkowo w restauracjach oraz hotelach wykonuje się deratyzację, obowiązkowo w tych, w których obowiązuje HACCP.

Więcej »


$(".jumbotron *").html(function () { return $(this).html().replace("usuwanie24.pl", "usuwanie24.pl"); });