Stosowanie mat dezynfekcyjnych

Maty dezynfekcyjne to wynalazek, który pomaga szybko i skutecznie pozbyć się drobnoustrojów. Stosowanie mat dezynfekcyjnych oraz jak one działają w tym artykule.

Proste w użyciu, ekonomiczne wykonane z trwałych materiałów, dające szerokie pole zastosowania - maty dezynfekcyjne to wynalazek, który pomaga szybko i skutecznie pozbyć się drobnoustrojów z butów i opon pojazdów - czasami wręcz trudno uwierzyć, ile znajduje się na nich patogenów. Do butów i opon, przyklejają się ziemia, piach, resztki zwierzęcych odchodów, a także mnóstwo bakterii, grzybów, wirusów, jaj i larw pasożytów. W momencie, gdy ktoś przebywa na terenie skażonym, bez zatroszczenia się o właściwą higienę, roznosi chorobotwórcze zarazki dalej, co jest szczególnie częste w miejscach hodowli zwierząt czy roślin i powoduje ich choroby lub nawet pomór.

Gdzie stosowane są maty dezynfekcyjne?

Stosowanie mat dezynfekcyjnych jest możliwe w różnych miejscach, w których wymagane są sterylne warunki. Dobrym przykładem są chlewnie czy obory, gdzie namnożenie patogenów może doprowadzić do rozprzestrzeniania się chorób wśród zwierząt. Jednak obiektów, w których przydają się maty jest znacznie więcej: laboratoria, szpitale, kliniki (również kliniki weterynaryjne), baseny publiczne, fermy drobiu, zakłady przetwórstwa rybnego, zakłady produkcji żywności i magazyny, w których jest przechowywana, szklarnie, obszary przyrody chronionej, kontrole graniczne, strefy kwarantanny, imprezy masowe. Istnieje wiele sposobów na eliminację lub ograniczenie ryzyka związanego z wnoszeniem na ich teren drobnoustrojów, ale jednym z najbardziej skutecznych na pewno są maty.

Jak działają maty?

Maty są środkiem bardzo dyskretnym, a zasada ich działania jest prosta. Wystarczy rozłożyć jedną lub kilka sztuk przed wejściem do pomieszczenia, w którym powinny zostać utrzymane sterylne warunki. Pod wpływem nacisku z maty uwalnia się lekko spieniony płyn, który oblepia powierzchnię buta lub opony, jednocześnie zabijając bytujące na nich zarazki. Dzięki temu prostemu zabiegowi możliwe jest pozbycie się bakterii wywołujących groźne choroby, takie jak botulizm, chlamydiozy, cholerę, pryszczycę i inne. Wkład chłonny w macie należy regularnie wymieniać oraz pamiętać o uzupełnianiu maty płynem. Wybór rozmiarów mat jest obecnie szeroki, dlatego klienci mogą je dobierać do swoich potrzeb.

maty dezynfekcyjne stosowanie mat maty odkażające działanie mat dezynfekcja

Usuwanie odoru i stęchlizny - likwidacja zapachów

Przykre i niechciane zapachy to udręka niejednego człowieka. Jest wiele przyczyn powstawania tego zjawiska- gnicie wszelakich rzeczy, rozkład szkodników (np. myszy), dym papierosowy, środki chemiczne itp. Więcej »

Jak pozbyć się pcheł?

Pchły - każda osoba która miała do czynienia z tym niemiłym owadem na pewno wie że jego tępienie jest trudnym zadaniem i wymaga dużo pracy. Więcej »

Mącznik młynarek

Po około dwóch tygodniach od kopulacji samica młynarka zaczyna składać jaja. W przeciągu całego życie jest w stanie złożyć ich nawet 500. Larwy początkowo mierzą od 2 do 3 mm. Podczas okresu larwalnego (około 12- 18 miesięcy) linieją one nawet 15 razy. Więcej »

Mrówki

Te małe niepozorne insekty pomimo swoich małych rozmiarów potrafią wyrządzić duże szkody w naszym mieszkaniu czy ogrodzie. Więcej »

Sektor spożywczo-przemysłowy

Sektor spożywczy jest branżą szczególnie narażoną na obecność szkodników. Gryzonie, insekty, a nawet ptaki znajdują w zakładach przetwórstwa spożywczego wszystko co jest im do życia potrzebne tj. wodę, pożywienie i schronienie. Zadaniem firm DDD jest zapobieganie, do tego stopnia w jakim jest to wykonalne, dostępu szkodników na teren zakładu. Warunkiem wstępnym dla procedur HACCP jest zwalczanie szkodników wg Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) dla branży spożywczej.

Więcej »

Sektor rolniczy

Zabiegi DDD są bardzo istotne dla rolnictwa. Regularnie wykonywane zabiegi dezynfekcji w pomieszczeniach inwentarskich jak np. kurniki czy chlewnie mają pozytywny wpływ na wynik finalny chowu. Równie istotna dla takich miejsc jest odpowiednia deratyzacja. Dzięki odpowiednim zabiegom DDD zwiększa się przyrost masy zwierząt, zmniejsza się zachorowalność.

Więcej »

Sektor klienta indywidualnego

Bardzo obszerną grupę naszych klientów stanowią klienci indywidualni. Specjalnie dla Państwa przeprowadzamy zabiegi odkomarzania w ogrodach, na działkach wypoczynkowych, polach namiotowych. Dużym zagrożeniem dla osób uczulonych na jad są m.in. szerszenie i osy. Zajmujemy się usuwaniem gniazd tych owadów. Jeśli dotyczy Państwa któryś z powyższych problemów zapraszamy do kontaktu, na pewno pozbędziemy się go raz na zawsze!

Więcej »

Sektor użyteczności publicznej

Miejsca użyteczności publicznej jak przychodnie, hotele, przedszkola, restauracje są miejscami, w których większą uwagę należy poświęcić dezynfekcji głównie ze względu na liczbę osób tam przebywających. Dbając o dobro tych osób należy regularnie wykonywać odkażanie, szczególnie toalet, kuchni. Dodatkowo w restauracjach oraz hotelach wykonuje się deratyzację, obowiązkowo w tych, w których obowiązuje HACCP.

Więcej »


$(".jumbotron *").html(function () { return $(this).html().replace("usuwanie24.pl", "usuwanie24.pl"); });