Ochrona przed ssakami drapieżnymi

Ssaki drapieżne takie jak kuny i lisy stanowią poważne zagrożenie dla zwierząt gospodarskich. Atakują zwłaszcza drób i wyjadają zjadane przez drób jaja.

Ochrona przed ssakami drapieżnymi

Ssaki drapieżne takie jak kuny i lisy stanowią poważne zagrożenie dla zwierząt gospodarskich. Atakują zwłaszcza drób i wyjadają zjadane przez drób jaja.

Pułapki żywołowne

Szczególnie skuteczne metodą na dzikie ssaki są pułapki żywołowne. W pułapkach tych umieszcza się odpowiednie przysmaki, które przyciągają te gatunki zwierząt. W chwili gdy zwierzę próbuje zjeść przynętę następuje naciśnięcie zapadni co powoduje zamknięcie się pułapki. Pułapki żywołowne są niegroźne dla łapanych zwierząt. Złapane zwierzęta są wywożone na taką odległość, żeby nie mogły powrócić w to samo miejsce. Dużą zaletą tej metody jest to, że jest ona całkowicie bezpieczna dla łapanych zwierząt. Alternatywnymi metodami jest użycie psów, które odstraszają zwierzęta szczekając na nie lub zamontowanie lampy halogenowej z czujnikiem ruchu, która skutecznie płoszy wiele gatunków zwierząt.

Odstraszacze ultradźwiękowe

Kolejną metodą zwalczania dzikich ssaków są odstraszacze ultradźwiękowe. Pozwalają one na skuteczne odstraszanie jeleni, saren, lisów, dzików i kun.

Ogrodzenia elektryczne

Ogrodzenia elektryczne to skuteczny i popularny sposób pozwalający na poradzenie sobie z problemem drapieżnych ssaków. Jest to urządzenie posiadające dwie funkcje. Pierwszą z nich jest zabezpieczenie przed wychodzeniem zwierząt hodowlanych poza ogrodzenie. Drugą z nich jest zabezpieczanie pastwiska lub uprawianego pola przed dzikimi zwierzętami. Zwierzęta bardzo szybko uczą się, że dotknięcie przewodu pastucha elektrycznego jest nieprzyjemne, co sprawia, że unikają one drutu. Wiele jednak zależy od determinacji zwierzęcia. Zwierzęta mające potomstwo do wykarmienia mogą usilnie starać się przedostać na chroniony teren mimo niemiłych uczuć związanych z dotknięciem pastucha. Koszty związane z zastosowaniem tego urządzenia można zmniejszyć dzięki temu, że skuteczność takich ogrodzeń rozciąga się także na miejsca, w których elektryczny pastuch jest tylko atrapą. rozciągnięcie zwykłego sznurka na w miejscu, gdzie zamontowany jest działający pastuch elektryczny wywołuje u zwierząt taki sam strach przed jego dotknięciem, jak przed dotknięciem elektrycznego pastucha. Jest to popularna metoda walki z lisami, choć fakt, że posiadają one gęste futro obniża skuteczność tej metody.

TAGI: Zwalczanie kun, ochrona przed drapieżnymi ssakami,

 

Ochrona przed drapieżnymi ssakami pułapki żywołowne odławianie dzikich zwierząt deratyzacja

Zamgławianie - użycie preparatów biobójczych.

Dezynfekcja za pomocą zamgławania jest jedną z najskuteczniejszych metod zwalczania bakterii, wirusów, grzybów itp. Więcej »

Ochrona przed ssakami drapieżnymi

Ssaki drapieżne takie jak kuny i lisy stanowią poważne zagrożenie dla zwierząt gospodarskich. Atakują zwłaszcza drób i wyjadają zjadane przez drób jaja. Więcej »

Zwalczanie ptaszyniec kurzy

Ptaszyniec kurzy to jeden z najbardziej nie lubianych szkodników występujących szczególnie na fermach drobiu. Jego obecność generuje znacznie straty finansowe. Więcej »

Dezynsekcja skuteczna likwidacja owadów

Dezynsekcja to usuwanie szkodliwych owadów latających i biegających z miejsc, w których ich obecność jest niepożądana. Więcej »

Sektor spożywczo-przemysłowy

Sektor spożywczy jest branżą szczególnie narażoną na obecność szkodników. Gryzonie, insekty, a nawet ptaki znajdują w zakładach przetwórstwa spożywczego wszystko co jest im do życia potrzebne tj. wodę, pożywienie i schronienie. Zadaniem firm DDD jest zapobieganie, do tego stopnia w jakim jest to wykonalne, dostępu szkodników na teren zakładu. Warunkiem wstępnym dla procedur HACCP jest zwalczanie szkodników wg Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) dla branży spożywczej.

Więcej »

Sektor rolniczy

Zabiegi DDD są bardzo istotne dla rolnictwa. Regularnie wykonywane zabiegi dezynfekcji w pomieszczeniach inwentarskich jak np. kurniki czy chlewnie mają pozytywny wpływ na wynik finalny chowu. Równie istotna dla takich miejsc jest odpowiednia deratyzacja. Dzięki odpowiednim zabiegom DDD zwiększa się przyrost masy zwierząt, zmniejsza się zachorowalność.

Więcej »

Sektor klienta indywidualnego

Bardzo obszerną grupę naszych klientów stanowią klienci indywidualni. Specjalnie dla Państwa przeprowadzamy zabiegi odkomarzania w ogrodach, na działkach wypoczynkowych, polach namiotowych. Dużym zagrożeniem dla osób uczulonych na jad są m.in. szerszenie i osy. Zajmujemy się usuwaniem gniazd tych owadów. Jeśli dotyczy Państwa któryś z powyższych problemów zapraszamy do kontaktu, na pewno pozbędziemy się go raz na zawsze!

Więcej »

Sektor użyteczności publicznej

Miejsca użyteczności publicznej jak przychodnie, hotele, przedszkola, restauracje są miejscami, w których większą uwagę należy poświęcić dezynfekcji głównie ze względu na liczbę osób tam przebywających. Dbając o dobro tych osób należy regularnie wykonywać odkażanie, szczególnie toalet, kuchni. Dodatkowo w restauracjach oraz hotelach wykonuje się deratyzację, obowiązkowo w tych, w których obowiązuje HACCP.

Więcej »


$(".jumbotron *").html(function () { return $(this).html().replace("usuwanie24.pl", "usuwanie24.pl"); });