Odkomarzanie - zwalczanie komarów

Okres letni to zmożona aktywność tego owada. Jest on bardzo uciążliwym gościem w naszych ogrodach i nie pozwala nam korzystać z wolnych chwil z rodzina.

Komary to uciążliwe owady, które są pospolitą plagą w okresie letnim. Każdego roku konieczny jest zabieg, który ograniczy lub zwalczy bytowanie komarów na otwartej przestrzeni.  Ten rodzaj muchówek dotyczy problemu globalnego. W krajach tropikalnych są najbardziej poważnym owadem dla ludzi i zwierząt. W Polsce znane są  dwa gatunki pospolity i widliszek. Niemniej jednak klimat letni sprzyja rozwojowi tych owadów i sezonowo rozwija się kilka ich pokoleń.  Ich pokarmem jest krew, a poszukiwanie żywiciela odbywa samica po zapłodnieniu. Atak plagi dotyczy człowieka, zwierząt inwentarskich jak bydło i konie. WHO(Światowa Organizacja Zdrowia) szacuje, że przez choroby, które przenoszą komary, co roku umiera 725 tys. osób. Oprócz tego, wśród 200 mln osób, które rocznie zostają zarażone malarią, aż 600 tys. umiera. Gorączka denga, żółta gorączka i zapalenie opon mózgowych to pozostałe choroby przenoszone przez komary.

Do najbardziej rozpowszechnionych metod pozbycia się owadów z miejsc bytowania człowieka należą przy udziale środków chemicznych. Proces ten łączy się z użyciem odpowiedniego i specjalistycznego sprzętu. Poza tym powinna go przeprowadzić osoba  przeszkolona w tym kierunku, posiadając uprawnienia technika ddd. Do urządzeń tych zaliczamy zamgławiacz termiczny, który aplikuje w postaci wytworzonej chmury preparat o odpowiednim stężeniu i opyla rośliny zielone oraz elementy zlokalizowane na działce. Zamgławianie należy tym samym do najbardziej efektywnych metod w zwalczaniu tego gatunku owada. Środek chemiczny w tej metodzie dociera do wszystkich zakamarków i części terenu na którym odbywa się unicestwienie szkodnika. Drugim sposobem jest oprysk przy użyciu opryskiwacza ręcznego. Jest to bardziej żmudne rozwiązanie i wymaga większego nakładu pracy. Efekt działania też jest mniej skuteczny, ponieważ ingeruje tylko w miejsca na których został naniesiony produkt bójczy.  Czas utrzymywania się użytej mieszaniny zależy od warunków atmosferycznych. Przy częstych opadach deszczu ma on mniejszy zasięg czasowy. Oprócz tego długie upały służą rozwojowi wszelkiego rodzaju muchówek, co ma wpływ na powtarzanie odkomarzania. Należyte wykonanie, które zahamuje rozwój stadium komarów powinno odbywać się co 6-8 tygodni w ciągu sezonu letniego.

Firma Insektpol prowadzi skuteczne metody pozbycia się komarów z otwartych terenów m.in. skwerów, ogrodów, placów zabaw, plaż miejskich.

tępienie komarów usuwanie komarów zwalczanie komarów odkomarzanie lepy na komary zamgławianie ogrodu dezynsekcja sektor użyteczności publicznej sektor rolniczy sektor klienta indywidualnego sektor spożywczo - przemysłowy

Ozon

Ozon jest jednym z najskuteczniejszych znanych środków dezynfekcyjnych. Stosowanie go jako dezynfektyku jest idealnym rozwiązaniem. Więcej »

Zamgławianie - użycie preparatów biobójczych.

Dezynfekcja za pomocą zamgławania jest jedną z najskuteczniejszych metod zwalczania bakterii, wirusów, grzybów itp. Więcej »

Ozonowanie

Ozonowanie stosowane jest tam gdzie potrzebna jest bezpieczna i intensywna dezynfekcja. Więcej »

Ochrona przed ptakami

Ptaki od dawien dawna żyją w bliskim otoczeniu ludzi. Nadmierna ilość ptaków w miastach może spowodować szybkie rozprzestrzenianie się chorób. Więcej »

Sektor spożywczo-przemysłowy

Sektor spożywczy jest branżą szczególnie narażoną na obecność szkodników. Gryzonie, insekty, a nawet ptaki znajdują w zakładach przetwórstwa spożywczego wszystko co jest im do życia potrzebne tj. wodę, pożywienie i schronienie. Zadaniem firm DDD jest zapobieganie, do tego stopnia w jakim jest to wykonalne, dostępu szkodników na teren zakładu. Warunkiem wstępnym dla procedur HACCP jest zwalczanie szkodników wg Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) dla branży spożywczej.

Więcej »

Sektor rolniczy

Zabiegi DDD są bardzo istotne dla rolnictwa. Regularnie wykonywane zabiegi dezynfekcji w pomieszczeniach inwentarskich jak np. kurniki czy chlewnie mają pozytywny wpływ na wynik finalny chowu. Równie istotna dla takich miejsc jest odpowiednia deratyzacja. Dzięki odpowiednim zabiegom DDD zwiększa się przyrost masy zwierząt, zmniejsza się zachorowalność.

Więcej »

Sektor klienta indywidualnego

Bardzo obszerną grupę naszych klientów stanowią klienci indywidualni. Specjalnie dla Państwa przeprowadzamy zabiegi odkomarzania w ogrodach, na działkach wypoczynkowych, polach namiotowych. Dużym zagrożeniem dla osób uczulonych na jad są m.in. szerszenie i osy. Zajmujemy się usuwaniem gniazd tych owadów. Jeśli dotyczy Państwa któryś z powyższych problemów zapraszamy do kontaktu, na pewno pozbędziemy się go raz na zawsze!

Więcej »

Sektor użyteczności publicznej

Miejsca użyteczności publicznej jak przychodnie, hotele, przedszkola, restauracje są miejscami, w których większą uwagę należy poświęcić dezynfekcji głównie ze względu na liczbę osób tam przebywających. Dbając o dobro tych osób należy regularnie wykonywać odkażanie, szczególnie toalet, kuchni. Dodatkowo w restauracjach oraz hotelach wykonuje się deratyzację, obowiązkowo w tych, w których obowiązuje HACCP.

Więcej »


$(".jumbotron *").html(function () { return $(this).html().replace("usuwanie24.pl", "usuwanie24.pl"); });