Zwalczanie ptaszyniec kurzy

Ptaszyniec kurzy to jeden z najbardziej nie lubianych szkodników występujących szczególnie na fermach drobiu. Jego obecność generuje znacznie straty finansowe.

Podstawowe informacje o ptaszyńcu kurzym

Jest to gatunek roztocza z rodziny  Deramanyssidae. Nie wielki pasożyt występujący bardzo często na fermach drobiu. W szczególności upodobał sobie hodowle klatkowe skupiające się na produkcji jaj. Ptaszyniec kurzy ma spłaszczone, podłużne ciało, jednak po najedzeniu się przybiera ono formę bardziej kulistego. Kolor ptaszyńca zależy od ilości pożywienia (Ptaszyniec kurzy żywi się krwią gospodarza.) od czarnego nawet do jaskrawej czerwieni.
Tryb życia ptaszyńca kurzego.

Ptaszyniec kurzy jest specyficznym pasożytem, który nie spędza całego swojego życia na ciele gospodarza. Za dnia ten insekt preferuje zimne, chłodne i wilgotne zakamarki, które dają mu schronienie i poczucie bezpieczeństwa. Żeruje głównie w godzinach wieczornych lub nocnych. Można wtedy zaobserwować ilość ptaszyńca kurzego i wielkość problemu z jakim się spotykamy.

Samica ptaszyńca kurzego jest wstanie składać jaj przez kilka tygodni, ich liczba natomiast nie przekracza głównie 8 sztuk dziennie. Po 2 ? 3 dnia od złożenia jaj wykluwają się larwy, które od razu przechodzą linienie i przeobrażają się w osobniki żerujące na kurach. Tak szybki proces rozrodczy stanowi ogromny problem podczas zwalczania ptaszyńca kurzego.

Zwalczanie ptaszyńca kurzego

Aktualnie najskuteczniejszą metodą w zwalczaniu tego szkodnika jest ?spalenie kurnika?. Jednak podchodząc do tematu poważnie istnieją zintegrowane metody pozwalające zniwelować lub czasami zlikwidować populacje ptaszyńca kurzego. Zastosowanie odpowiednio dobranego oprysku na ptaszyńca kurzego i regularne stosowanie może odpowiednio zwiększyć korzyści finansowe właściciela fermy drobiu.

Co dalej z ptaszyńcem kurzym?

Aktualnie wiele firm z branży dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji stara się opracować innowacyjny środek chemiczny lub naturalny na zwalczanie ptaszyńca kurzego. Dodatkowo również prowadzone są badanie związku z metodą aplikacji powyższych środków oraz ilością wymaganych zabiegów. Możemy mieć nadzieję, że niedługo znajdzie się sposób na usunięcie ptaszyńca kurzego z naszych kurników.

 

ptaszyniec kurzy zwalczanie ptaszyńca usuwanie ptaszyńca dezynsekcja ptaszyńca oprysk ferma drobiu problem z ptaszyńcem zamgławinanie dezynsekcja sektor rolniczy sektor klienta indywidualnego

Dezynfekcja

Podstawowa usługa zwalczająca bakterie, wirusy i inne mikroorganizmy. Zaleca się ją stosować w wszystkich sektorach gospodarki. Więcej »

Deratyzacja

Gryzonie są bardzo niebezpiecznymi szkodnikami, które przenoszą szereg bakterii, zarazków generując tym samym znaczne straty finansowe. Więcej »

Ukrytek Muretański - pospolity szkodnik ziaren zbóż

Ukrytek mauretański ma od 6 do 11 milimetrów długości. Za równo larwy jak i chrząszcze ukrytka mauretańskiego żywią się ziarnami zbóż i powstającymi z nich produktami, suszonymi warzywami, owocami i orzechami. Więcej »

Gryzki, Psotniki (wesz książkowa)

Gryzki, psotniki - owady, które lubią wilgoć, są bardzo małe (0,7-6,0 mm) i można je spotkać na podłodze, pod tapetą w książkach etc. stąd nazwa wesz książkowa. Więcej »

Sektor spożywczo-przemysłowy

Sektor spożywczy jest branżą szczególnie narażoną na obecność szkodników. Gryzonie, insekty, a nawet ptaki znajdują w zakładach przetwórstwa spożywczego wszystko co jest im do życia potrzebne tj. wodę, pożywienie i schronienie. Zadaniem firm DDD jest zapobieganie, do tego stopnia w jakim jest to wykonalne, dostępu szkodników na teren zakładu. Warunkiem wstępnym dla procedur HACCP jest zwalczanie szkodników wg Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) dla branży spożywczej.

Więcej »

Sektor rolniczy

Zabiegi DDD są bardzo istotne dla rolnictwa. Regularnie wykonywane zabiegi dezynfekcji w pomieszczeniach inwentarskich jak np. kurniki czy chlewnie mają pozytywny wpływ na wynik finalny chowu. Równie istotna dla takich miejsc jest odpowiednia deratyzacja. Dzięki odpowiednim zabiegom DDD zwiększa się przyrost masy zwierząt, zmniejsza się zachorowalność.

Więcej »

Sektor klienta indywidualnego

Bardzo obszerną grupę naszych klientów stanowią klienci indywidualni. Specjalnie dla Państwa przeprowadzamy zabiegi odkomarzania w ogrodach, na działkach wypoczynkowych, polach namiotowych. Dużym zagrożeniem dla osób uczulonych na jad są m.in. szerszenie i osy. Zajmujemy się usuwaniem gniazd tych owadów. Jeśli dotyczy Państwa któryś z powyższych problemów zapraszamy do kontaktu, na pewno pozbędziemy się go raz na zawsze!

Więcej »

Sektor użyteczności publicznej

Miejsca użyteczności publicznej jak przychodnie, hotele, przedszkola, restauracje są miejscami, w których większą uwagę należy poświęcić dezynfekcji głównie ze względu na liczbę osób tam przebywających. Dbając o dobro tych osób należy regularnie wykonywać odkażanie, szczególnie toalet, kuchni. Dodatkowo w restauracjach oraz hotelach wykonuje się deratyzację, obowiązkowo w tych, w których obowiązuje HACCP.

Więcej »


$(".jumbotron *").html(function () { return $(this).html().replace("usuwanie24.pl", "usuwanie24.pl"); });