Jak pozbyć się pcheł?

Pchły - każda osoba która miała do czynienia z tym niemiłym owadem na pewno wie że jego tępienie jest trudnym zadaniem i wymaga dużo pracy.

Pchły są największym problemem naszych czworonożnych przyjaciół. Jako ich opiekunowie dbamy o to by nasz podopieczny został wyzwolony od uciążliwych ukąszeń małego krwiopijcy. Najczęściej stosujemy obroże przeciw pchłą , krople na kark, czy bardziej wykwintne metody jak posypanie sierści ziemią okrzemkową. Są to dość skuteczne metody walki z pchłami i nasz milusiński nie jest już nękany przez pasożyty. Problem pojawia się gdy pchła odstraszona od jej naturalnego żywiciela szuka innego żerowiska, przeważnie zaczyna kąsać właścicieli psa lub kota. Należy pamiętać o tym , iż pchła nie żeruje na zwierzęciu przez cały czas, traktuje je bardziej jak suto zastawiony stół i żeruję tylko około godziny, resztę czasu spędza poza organizmem żywiciela. Gdy uniemożliwimy pchle żer zaczyna ona szukać innego źródła pokarmu. W przypadku licznej populacji ten problem jest powszechny. Pchła składa jaja w posłaniach zwierząt, lubi również przebywać w pościeli właściciela zwierzaka.

Więc gdy zaczynamy walkę z pchłami należy pamiętać że wraz z użyciem środków stosowanych na zwierzęciu należy zdezynfekować posłanie, wszelkiego rodzaju pluszowe zabawki, należy odkurzyć miejsca przebywania psa lub kota takie jak tapczany, fotele.

Gdy dopuściliśmy do tego by kolonia pcheł ogarnęła nasz cały dom (mieszkanie) w walce z takiego rozmiaru problemem zalecane jest zgłoszenie się do wyspecjalizowanego zespołu DDD.     

pchła zwalczanie pcheł usuwanie pcheł tępienie pcheł insekty owady dezynsekcja problem pcheł jak zwalczyć pchły dezynsekcja sektor klienta indywidualnego

Ozonowanie

Ozonowanie stosowane jest tam gdzie potrzebna jest bezpieczna i intensywna dezynfekcja. Więcej »

Odławianie dzikich zwierząt

Rozpoczyna się okres jesienny, coraz więcej dzikich zwierząt zaczyna poszukiwać miejsca do schronienia w okresie zimy. Więcej »

Usuwanie odoru i stęchlizny - likwidacja zapachów

Przykre i niechciane zapachy to udręka niejednego człowieka. Jest wiele przyczyn powstawania tego zjawiska- gnicie wszelakich rzeczy, rozkład szkodników (np. myszy), dym papierosowy, środki chemiczne itp. Więcej »

Odkomarzanie działki, posesji, ogrodu. Metody zwalczania komarów

Odkomarzaniem nazywamy działania mające na celu ograniczenie występowania komarów na danym terenie. Najskuteczniejszymi, a jednocześnie najczęściej stosowanymi metodami odkomarzania są oprysk i zamgławianie. Więcej »

Sektor spożywczo-przemysłowy

Sektor spożywczy jest branżą szczególnie narażoną na obecność szkodników. Gryzonie, insekty, a nawet ptaki znajdują w zakładach przetwórstwa spożywczego wszystko co jest im do życia potrzebne tj. wodę, pożywienie i schronienie. Zadaniem firm DDD jest zapobieganie, do tego stopnia w jakim jest to wykonalne, dostępu szkodników na teren zakładu. Warunkiem wstępnym dla procedur HACCP jest zwalczanie szkodników wg Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) dla branży spożywczej.

Więcej »

Sektor rolniczy

Zabiegi DDD są bardzo istotne dla rolnictwa. Regularnie wykonywane zabiegi dezynfekcji w pomieszczeniach inwentarskich jak np. kurniki czy chlewnie mają pozytywny wpływ na wynik finalny chowu. Równie istotna dla takich miejsc jest odpowiednia deratyzacja. Dzięki odpowiednim zabiegom DDD zwiększa się przyrost masy zwierząt, zmniejsza się zachorowalność.

Więcej »

Sektor klienta indywidualnego

Bardzo obszerną grupę naszych klientów stanowią klienci indywidualni. Specjalnie dla Państwa przeprowadzamy zabiegi odkomarzania w ogrodach, na działkach wypoczynkowych, polach namiotowych. Dużym zagrożeniem dla osób uczulonych na jad są m.in. szerszenie i osy. Zajmujemy się usuwaniem gniazd tych owadów. Jeśli dotyczy Państwa któryś z powyższych problemów zapraszamy do kontaktu, na pewno pozbędziemy się go raz na zawsze!

Więcej »

Sektor użyteczności publicznej

Miejsca użyteczności publicznej jak przychodnie, hotele, przedszkola, restauracje są miejscami, w których większą uwagę należy poświęcić dezynfekcji głównie ze względu na liczbę osób tam przebywających. Dbając o dobro tych osób należy regularnie wykonywać odkażanie, szczególnie toalet, kuchni. Dodatkowo w restauracjach oraz hotelach wykonuje się deratyzację, obowiązkowo w tych, w których obowiązuje HACCP.

Więcej »


$(".jumbotron *").html(function () { return $(this).html().replace("usuwanie24.pl", "usuwanie24.pl"); });