Problem z ptakami

Wiosną ptaki szukają miejsca na złożenie gniazda. Często próbują zbudować je w rynnie bądź pod okapem. Najbardziej uciążliwe są jednak gołębie.

Gołębie niszczą elewację budynków swoimi odchodami, powodując jej korozję. W dodatku przenoszą wiele chorób, znacznie więcej niż szczury. Nie bez powodu są więc nazywane ?latającymi szczurami?. Wywołują różne choroby odzwierzęce, np. gruźlicę ptasią i gruźlicę ptasiopodobną, ornitozę oraz szereg chorób przewodu pokarmowego. W dodatku w ich gniazdach i miejscach bytowania występuje mnóstwo ektopasożytów: pcheł, roztoczy i ptaszyńców odpowiedzialnych za problemy alergiczne wielu ludzi.

Elewacje, parapety, rynny, okapy, dachy to najczęstsze miejsca, gdzie siadają gołębie powodując spadek ich estetyki. Budynki wyglądają wtedy źle, wręcz odpychająco.  Sprzątanie wydaje się być w takim przypadku jedynie doraźnym rozwiązaniem, bo problem będzie się powtarzał, a na sprzątanie można stracić dziesiątki tysięcy złotych rocznie! Należy zainwestować w zabezpieczenie opracowane przez profesjonalistów, aby zapobiegać występowaniu tych latających szkodników. 

Najpopularniejszym sposobem na odstraszanie gołębi jest tzw. BirdSystem. Jest to to system modułów z kolcami chroniący obiekty przed gołębiami oraz negatywnymi skutkami ich obecności. Uniemożliwia im lądowanie, siadanie czy zakładanie gniazd w miejscu zamontowania modułu. Sam system jest bezpieczny dla ptaków i zupełnie nieszkodliwy. Nie rani ptaków, ani one same też na kolce się nie nabijają, gdyż widzą je z bardzo dalekiej odległości (gołębie mają bardzo dobry wzrok, lepszy od człowieka). Dlatego też moduły BirdSystem w niektórych krajach zostały uznane za ekologiczną metodę w walce z ptactwem oraz są włączane do programu integrowanej ochrony obiektów przed szkodliwymi ptakami. 
Moduły są wykonane z bezbarwnego tworzywa i cienkich, wytrzymałych szpilek, które są tępo zakończone, tak więc z kilkunastu metrów są one niewidoczne tworząc niemalże niewidzialną dla człowieka barierę ochronną budynku, co jest całkiem istotne w przypadku montażu modułów 
w obiektach sakralnych czy zabytkowych. 

Mniej uciążliwe są chociażby jaskółki, które zakładają gniazda wewnątrz budynków lub w wnękach balkonów. Często są uznawane za nieproszonych gości i ich gniazda są niszczone. W takim przypadku wystarczy pod gniazdem jaskółki zamontować półeczkę na odchody, gdyż same ptaki są bardzo pożyteczne i w czasie karmienia młodych dziennie potrafią złapać nawet do tysiąca uciążliwych dla człowieka much czy komarów! 

Często korzysta się też z metody sokolniczej, czyli przepłaszaniu ptactwa za pomocą ptaków drapieżnych szponiastych (jastrzębi, sokołów). Nad danym obszarem lata specjalnie ułożony, wytrenowany drapieżca odstraszając gołębie i inne ptaki, które myślą, że jest to teren łowiecki. Jednakże, przy użyciu tej metody ważna jest regularność ? jeśli zaprzestaniemy to dzikie ptactwo uzna, że zagrożenia nie ma i powróci. 

Podobnie wykorzystuje się chociażby drony, które wyposażone w odpowiednie kolory i odgłosy skutecznie odstraszają ptactwo. W Ottawie wykorzystano dron przystosowany do płoszenia ptaków  i udało się zmniejszyć liczbę ptaków zanieczyszczających miejscową rzekę ze 150 do raptem 20 sztuk! 

walka z ptakami gołębie odstraszanie ptaków ochrona przed ptakami kolce na ptaki ochrona przed ptakami sektor użyteczności publicznej sektor klienta indywidualnego sektor spożywczo - przemysłowy

Sektor spożywczo-przemysłowy

Sektor spożywczy jest branżą szczególnie narażoną na obecność szkodników. Gryzonie, insekty, a nawet ptaki znajdują w zakładach przetwórstwa spożywczego wszystko co jest im do życia potrzebne tj. wodę, pożywienie i schronienie. Zadaniem firm DDD jest zapobieganie, do tego stopnia w jakim jest to wykonalne, dostępu szkodników na teren zakładu. Warunkiem wstępnym dla procedur HACCP jest zwalczanie szkodników wg Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) dla branży spożywczej.

Więcej »

Sektor rolniczy

Zabiegi DDD są bardzo istotne dla rolnictwa. Regularnie wykonywane zabiegi dezynfekcji w pomieszczeniach inwentarskich jak np. kurniki czy chlewnie mają pozytywny wpływ na wynik finalny chowu. Równie istotna dla takich miejsc jest odpowiednia deratyzacja. Dzięki odpowiednim zabiegom DDD zwiększa się przyrost masy zwierząt, zmniejsza się zachorowalność.

Więcej »

Sektor klienta indywidualnego

Bardzo obszerną grupę naszych klientów stanowią klienci indywidualni. Specjalnie dla Państwa przeprowadzamy zabiegi odkomarzania w ogrodach, na działkach wypoczynkowych, polach namiotowych. Dużym zagrożeniem dla osób uczulonych na jad są m.in. szerszenie i osy. Zajmujemy się usuwaniem gniazd tych owadów. Jeśli dotyczy Państwa któryś z powyższych problemów zapraszamy do kontaktu, na pewno pozbędziemy się go raz na zawsze!

Więcej »

Sektor użyteczności publicznej

Miejsca użyteczności publicznej jak przychodnie, hotele, przedszkola, restauracje są miejscami, w których większą uwagę należy poświęcić dezynfekcji głównie ze względu na liczbę osób tam przebywających. Dbając o dobro tych osób należy regularnie wykonywać odkażanie, szczególnie toalet, kuchni. Dodatkowo w restauracjach oraz hotelach wykonuje się deratyzację, obowiązkowo w tych, w których obowiązuje HACCP.

Więcej »


$(".jumbotron *").html(function () { return $(this).html().replace("usuwanie24.pl", "usuwanie24.pl"); });