Ozonowanie - skuteczna dezynfekcja

Ozonowanie to doskonała i ekologiczna metoda, która doskonale odkazi i zabije nie przyjemny zapach w zakładach przetwórstwa spożywczego, gospodarstwach.

Co to jest ozonowanie?

Ozon to gaz o właściwościach utleniających wykorzystywany w dezynfekcji. Przy ozonowaniu nie stosuje się środków chemicznych. Zabieg ozonowania przeprowadza się w miejscach gdzie jest wymagana czystość mikrobiologiczna uzyskuje się środowisko wolne od nieprzyjemnych zapachów, wirusów oraz zarodników pleśni i grzybów.

Ozonowanie staje się również coraz bardziej powszechne w różnych dziedzinach naszego życia. Najczęściej wykorzystywany jest do neutralizowania nieprzyjemnych zapachów, niszczeniu alergenów, roztoczy czy jako środek dezynfekujący i bakteriobójczy. Ozonowanie idealnie sprawdza się tam gdzie zawiodły tradycyjne metody dezynfekcji, ozon w postaci lotnego gazu dotrze w najbardziej niedostępne miejsca, których nie można odkazić innymi środkami chemicznymi:

  • usuwanie nieprzyjemnych zapachów ? zapach spalenizny, dymu od papierosów, zapach plesni czy stechlizny
  • sterylizacja - ozonowanie zabija wirusy i bakterie oraz i wywołane tym nieprzyjemne zapachy, na przykład po chorych osobach (grypa)!
  • ozonowanie to usuwanie alergenów - ozon zabija również wszelkiego rodzaju roztocza, grzyby, pleśń i inne drobnoustroje
  • ozonowanie to dezynsekcja i deratyzacja - ozon chroni przed szkodnikami takimi jak karaluchy, mrówki, mole, komary i gryzonie
  • odgrzybianie klimatyzacji - cząsteczki ozonu w popstaci gazowej docierają do najmniejszych zakamarków parownika klimatyzacji zabijajac grzyby i drobnoustroje które są powodem brzydkich zapachów
  • ozonowanie odkaża również całe wnętrze samochodu - ozon wnika głęboko w strukturę tapicerowanych siedzeń i kanap i utlenia znajdujące się tam bakterie, roztocza i przykre zapachy, których nie można zniszczyć innymi metodami. Już kilka sesji ozonowania zupełnie usuwa nawet zapach papierosów. Dzięki temu w samochodzie mamy świeże i czyste powietrze.

 

ozon skuteczna dezynfekcja usuwanie zapachów zabieg dezynfekcji ochrona zdrowia sprzątanie miejsc zgonu ozonowanie dezynfekcja sektor użyteczności publicznej sektor rolniczy sektor klienta indywidualnego sektor spożywczo - przemysłowy

Sektor spożywczo-przemysłowy

Sektor spożywczy jest branżą szczególnie narażoną na obecność szkodników. Gryzonie, insekty, a nawet ptaki znajdują w zakładach przetwórstwa spożywczego wszystko co jest im do życia potrzebne tj. wodę, pożywienie i schronienie. Zadaniem firm DDD jest zapobieganie, do tego stopnia w jakim jest to wykonalne, dostępu szkodników na teren zakładu. Warunkiem wstępnym dla procedur HACCP jest zwalczanie szkodników wg Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) dla branży spożywczej.

Więcej »

Sektor rolniczy

Zabiegi DDD są bardzo istotne dla rolnictwa. Regularnie wykonywane zabiegi dezynfekcji w pomieszczeniach inwentarskich jak np. kurniki czy chlewnie mają pozytywny wpływ na wynik finalny chowu. Równie istotna dla takich miejsc jest odpowiednia deratyzacja. Dzięki odpowiednim zabiegom DDD zwiększa się przyrost masy zwierząt, zmniejsza się zachorowalność.

Więcej »

Sektor klienta indywidualnego

Bardzo obszerną grupę naszych klientów stanowią klienci indywidualni. Specjalnie dla Państwa przeprowadzamy zabiegi odkomarzania w ogrodach, na działkach wypoczynkowych, polach namiotowych. Dużym zagrożeniem dla osób uczulonych na jad są m.in. szerszenie i osy. Zajmujemy się usuwaniem gniazd tych owadów. Jeśli dotyczy Państwa któryś z powyższych problemów zapraszamy do kontaktu, na pewno pozbędziemy się go raz na zawsze!

Więcej »

Sektor użyteczności publicznej

Miejsca użyteczności publicznej jak przychodnie, hotele, przedszkola, restauracje są miejscami, w których większą uwagę należy poświęcić dezynfekcji głównie ze względu na liczbę osób tam przebywających. Dbając o dobro tych osób należy regularnie wykonywać odkażanie, szczególnie toalet, kuchni. Dodatkowo w restauracjach oraz hotelach wykonuje się deratyzację, obowiązkowo w tych, w których obowiązuje HACCP.

Więcej »


$(".jumbotron *").html(function () { return $(this).html().replace("usuwanie24.pl", "usuwanie24.pl"); });