Zwalczanie owadów latających osy i szerszenie

Zazwyczaj gniazda budują wczesną wiosną na strychach, poddaszach w norach ziemnych czy opuszczonych ulach.

Osy i szerszenie należą do rodziny osowatych. Ich naturalnym  środowiskiem są lasy liściaste. Nie są uważane za szkodniki, lecz przy wystąpieniu dużego roju są bardzo uciążliwe, szczególnie kiedy zakładają gniazdo w otoczeniu człowieka. Występują w pobliżu budynków mieszkalnych, sadów czy szkółek leśnych. Osowate żywią się owadami, owocami oraz sokami niektórych drzew i krzewów. Są bardzo pospolite na terenie naszego kraju.

Zwalczanie gniazd os i szerszeni jest bardzo trudne. Samodzielne usunięcie gniazda (kokonu) jest niebezpieczne ze względu na atakujące rozwścieczałe owady, a także zazwyczaj trudny dostęp do kokonu. Ryzyko nie zawsze się opłaca, takie zadanie należy zlecić profesjonalnej firmie. Wykwalifikowana ekipa potrafi usunąć gniazdo z trudnodostępnych miejsc nie uszkadzając przy tym konstrukcji budynku. Wykona to szybko i skutecznie.

osy szerszenie usuwanie gniazd szczurów usuwanie gniazd szerszeni zwalczanie osy tępienie szerszeni dezynsekcja sektor użyteczności publicznej sektor rolniczy sektor klienta indywidualnego sektor spożywczo - przemysłowy

Sektor spożywczo-przemysłowy

Sektor spożywczy jest branżą szczególnie narażoną na obecność szkodników. Gryzonie, insekty, a nawet ptaki znajdują w zakładach przetwórstwa spożywczego wszystko co jest im do życia potrzebne tj. wodę, pożywienie i schronienie. Zadaniem firm DDD jest zapobieganie, do tego stopnia w jakim jest to wykonalne, dostępu szkodników na teren zakładu. Warunkiem wstępnym dla procedur HACCP jest zwalczanie szkodników wg Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) dla branży spożywczej.

Więcej »

Sektor rolniczy

Zabiegi DDD są bardzo istotne dla rolnictwa. Regularnie wykonywane zabiegi dezynfekcji w pomieszczeniach inwentarskich jak np. kurniki czy chlewnie mają pozytywny wpływ na wynik finalny chowu. Równie istotna dla takich miejsc jest odpowiednia deratyzacja. Dzięki odpowiednim zabiegom DDD zwiększa się przyrost masy zwierząt, zmniejsza się zachorowalność.

Więcej »

Sektor klienta indywidualnego

Bardzo obszerną grupę naszych klientów stanowią klienci indywidualni. Specjalnie dla Państwa przeprowadzamy zabiegi odkomarzania w ogrodach, na działkach wypoczynkowych, polach namiotowych. Dużym zagrożeniem dla osób uczulonych na jad są m.in. szerszenie i osy. Zajmujemy się usuwaniem gniazd tych owadów. Jeśli dotyczy Państwa któryś z powyższych problemów zapraszamy do kontaktu, na pewno pozbędziemy się go raz na zawsze!

Więcej »

Sektor użyteczności publicznej

Miejsca użyteczności publicznej jak przychodnie, hotele, przedszkola, restauracje są miejscami, w których większą uwagę należy poświęcić dezynfekcji głównie ze względu na liczbę osób tam przebywających. Dbając o dobro tych osób należy regularnie wykonywać odkażanie, szczególnie toalet, kuchni. Dodatkowo w restauracjach oraz hotelach wykonuje się deratyzację, obowiązkowo w tych, w których obowiązuje HACCP.

Więcej »


$(".jumbotron *").html(function () { return $(this).html().replace("usuwanie24.pl", "usuwanie24.pl"); });